Wakacje w maju – gdzie warto się wybrać?

Maj to doskonały czas na podróżowanie, ponieważ w Europie zaczyna się wiosna, a więc temperatury są już bardzo przyjemne. Z kolei w większości krajów tropikalnych panuje wówczas pora sucha. Dodatkowo ceny wyjazdów w tym okresie nierzadko są niższe niż w sezonie wakacyjnym, a turystów chcących zwiedzić najciekawsze atrakcje poszczególnych regionów, znacznie mniej. Gdzie więc warto wybrać się na wakacje w maju? Podpowiadamy.

Wakacje w maju – Egipt

Osoby, które lubią podróżować poza sezonem, jednak na wakacje wybierają się głównie po to, aby móc odpoczywać na plaży i opalać się, powinny zastanowić się nad wyjazdem do Egiptu. Szeroką ofertę wyjazdów do tego kraju znajdziemy na przykład na: https://www.traveligo.pl/. W maju temperatura w Egipcie w ciągu dnia sięga nawet 28-30 stopni Celsjusza.

W tym regionie jest więc wówczas bardzo przyjemnie, ponieważ temperatury są już dość wysokie, jednak nie ma wtedy ogromnych upałów. Warto więc w tym czasie udać się do popularnych kurortów nad Morzem Czerwonym. Szczególnie chętnie wybierane przez turystów planujących wakacje w maju w Egipcie kierunki to Hurghada czy Marsa Alam. Panują tam wówczas idealne warunki nie tylko do plażowania, ale również uprawiania sportów wodnych czy nurkowania, a także zwiedzania zabytków.

Zobacz także: https://ubezpieczenie.biz/czy-wakacje-last-minute-sa-oplacalne/

Wakacje w maju – Grecja

Jeśli chcielibyśmy spędzić wakacje nieco bliżej, warto zorganizować majowy wyjazd do Grecji. W tym okresie panują tu już bardzo przyjemne temperatury sięgające 25 stopni Celsjusza w dzień. Zarówno Grecja kontynentalna, jak i jej wyspy kuszą polskich turystów pięknymi plażami, widokami, a także atrakcyjnymi cenami. Dużą popularnością cieszy się największa grecka wyspa, czyli Kreta, a także Korfu, która nazywana jest również zieloną wyspą. Z kolei Santorini, Zakynthos i Rodos chętnie odwiedzają osoby, które pasjonują się fotografią. Zarówno Grecja kontynentalna, jak i każda z wysp tego kraju mają swój niepowtarzalny klimat i oferują turystom mnóstwo atrakcji, a także przepyszne jedzenie.

Wakacje w maju – Turcja

W maju chętnie odwiedzana jest również Turcja. W tym okresie szczególnie warto zobaczyć południową część tego kraju, która znajduje się nad Morzem Śródziemnym i Egejskim. W tym regionie w maju temperatury wynoszą już około 23 stopni, więc panują dogodne warunki nie tylko do opalania, ale także zwiedzania. Wakacje w Turcji oferowane przez biura podróży są również bardzo atrakcyjne cenowo. Jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc na Riwierze Tureckiej jest Antalya, gdzie znajdują się nie tylko piękne plaże, ale również parki wodne, zabytki i ruiny starożytnych miast.