Urodziny na tarasie

Wiosenne słońce sprzyja organizacji imprez w plenerze. Czas na świeżym powietrzu to zawsze zdrowa aktywność. Coraz chętniej na łonie natury świętujemy urodziny i inne rodzinne uroczystości. Zawsze jednak istnieje ryzyko zmiany pogody i nieplanowanego deszczu, dlatego najczęściej decydujemy się na plenerową inaugurację rocznicowych imprez na tarasie lub w przydomowej strefie integracji. Jeśli jeszcze jej nie posiadamy to jest najlepszy moment, aby ją stworzyć.

 

Bezpieczna posadzka

Tworząc samodzielnie przydomowy kącik integracyjny musimy zadbać o każdy szczegół, jednak zanim zajmiemy się wyborem tarasowego wyposażenia, ogrodowych mebli, bibelotów, ewentualnego ogrzewania czy grilla, powinniśmy przygotować bezpieczną nawierzchnię. Taką, która będzie przede wszystkim antypoślizgowa i odporna na wpływ niekorzystnych czynników pogodowych. Świetnie w tej roli sprawdzają się specjalnie dedykowane płyty gumowe na taras. Nie tylko poprawiają komfort użytkowania, ale też wspierają wartość estetyczną tarasu.

Higienicznie i estetycznie

Maty gumowe na taras rewelacyjnie sprawdzają się również jako posadzki plenerowych siłowni, kącików rekreacyjnych oraz właśnie ogrodowych stref integracji. Jedną z charakterystycznych cech gumowych nawierzchni jest ich wodoprzepuszczalność. Dzięki temu na ich powierzchni nie zalega deszczówka i nie tworzy się środowisko przyjazne powstawaniu pleśni i innych pasożytów. Gumowe maty są też antypoślizgowe i odporne na uszkodzenia mechaniczne m.in. wgniecenia, co oznacza że po przestawieniu ciężkiego wyposażenia tarasu nie powstaną nieestetyczne zagłębienia w posadzce. Ponadto są też samogasnące, więc bez obawy możemy postawić na nich ogrzewacz gazowy czy ogrodowy grill.

Fachowo i kolorowo

Chcąc wybrać nawierzchnię, która najlepiej spełni nasze oczekiwania, dobrze jest udać się do sprawdzonego producenta i poprosić o pomoc doradczą przed podjęciem decyzji. Gdzie indziej bowiem sprawdzą się płyty gumowe antypoślizgowe, a gdzie indziej np. maty przerostowe, czy nawierzchnia wylewana. Pomimo wiele wspólnych cech, rodzaje nawierzchnie się od siebie różnią. Maty przerostowe występują głównie w kolorze czarnym, natomiast płyty gumowe dostępne są w 24 barwnej gamie kolorystycznej, barwionej w masie czyli odpornej na ścieranie koloru. Istnieje też możliwość naniesienia na ich powierzchnię kolorowej grafiki. Wszystkie jednak stanowią podstawę bezpieczeństwa.