Na narty do Włoch – gdzie warto wyjechać?

0
54
narty we wloszech

Włochy prezentują szeroką gamę ośrodków narciarskich, które zaspokajają potrzeby zarówno początkujących, jak i doświadczonych narciarzy. Sprawdź najpopularniejsze miejsca we Włoszech, gdzie można wybrać się na narty!

Cortina d’Ampezzo

Położona w Dolomitach Cortina d’Ampezzo to malowniczy kurort znany z przepięknych krajobrazów i doskonałych stoków narciarskich. W tej lokalizacji dostępne są różnorodne stoki odpowiednie dla początkujących, w tym łagodne stoki dla dzieci i dla początkujących. Doświadczeni narciarze mogą korzystać z wymagających tras i możliwości jazdy poza trasami w okolicznych górach.

Gdy planowane są wyjazdy na narty do Włoch – https://sportvita.pl/ warto zatem uwzględnić ten kierunek, aby wyprawa była udana, także wtedy, gdy biorą w niej udział osoby o różnym poziomie zaawansowania.

Madonna di Campiglio

Madonna di Campiglio to znany ośrodek narciarski z szeroką gamą terenów narciarskich zlokalizowany we włoskich Dolomitach. Posiada doskonałe udogodnienia dla początkujących, takie jak specjalne stoki do nauki i szkółki narciarskie. Doświadczeni narciarze mogą odkrywać różnorodne trasy dla średniozaawansowanych i zaawansowanych.

Sestriere

Położony na terenie narciarskim Via Lattea Sestriere jest popularnym kurortem znanym z rozległych stoków i nowoczesnych udogodnień. Oferuje zróżnicowane rodzaje stoków przyjaznych dla początkujących, średniozaawansowanych oraz dla doświadczonych narciarzy. Kurort ten był gospodarzem zawodów w narciarstwie alpejskim podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2006.

Val Gardena

Położony w sercu Dolomitów Val Gardena to piękny teren narciarski, który jest przeznaczony dla narciarzy na wszystkich poziomach zaawansowania. Początkujący narciarze mogą tu znaleźć łagodne stoki i doskonałe szkółki narciarskie, a doświadczeni narciarze mogą korzystać z rozległej sieci narciarskiej, w tym słynnego toru Sella Ronda.

Livigno

Livigno, położone we włoskich Alpach w pobliżu granicy ze Szwajcarią, jest popularnym kurortem znanym z narciarstwa, dlatego też co roku przyjeżdża tutaj wielu amatorów białego szaleństwa, którzy chcą spędzić udany czas na dwóch albo na jednej desce.

Oferuje szeroką gamę stoków odpowiednich dla początkujących, w tym specjalne tereny dedykowane do nauki. Doświadczeni narciarze mogą odkrywać wymagające trasy i skorzystać również narciarstwa poza wyznaczonymi trasami.

Wobec tego swoje wyjazdy na narty do Włoch można zorganizować w wielu kierunkach, niezależnie od poziomu posiadanych umiejętności narciarskich. Z dostępnymi ofertami w biurach podróży można zapoznać się już teraz online!